T.C. Devlet Demiryolları Gemi Adamı Personel Alımı

T.C. Devlet Demiryolları Gemi Adamı Personel Alımı T.C. Devlet Demiryolları işletmesi genel müdürlüğü Van Gölü feribot müdürlüğünde görevlendirilmek üzere gemi adamı alımı yapacağını duyurdu.

T.C. Devlet Demiryolları Gemi Adamı Personel Alımı

T.C. Devlet Demiryolları Gemi Adamı Personel Alımı 

T.c. Devlet demiryolalrı işletmesi genel müdürlüğü, türkiye iş kurumu üstünden gemi adamı alımı için ilan yayımlamıştır. Gemi adamı alımı van gölü feribot işletmesi genel müdürlüğüne yapılacaktır. Kurum yayımlamış olduğu koşulları taşıyan insanlar içinden toplam dört gemi adam alımı yapacaktır. Alım yapacak işletmeden de anlaşıldığı üzere istihdam edilecekler van gölü üstündeki feribotlarda çalışacaklardır. İşkur üstünden yapılacak başvurular öncesi sizlere hangi kadrolara alımlar yapılacağından ve alım yapılacak kadrolarda aranacak koşullardan bahsedeceğiz.

Tcdd gemi adamı alınacak kadrolar ve özel koşulları
1 kaptan (uzakyol)

Erkek olmak
36 yaşından gün almamış olmak
Lisans düzeyinde istenilen yerden mezun olmak.
Liman cüzdanı (gemiadamı cüzdanı), gemiadamı (kaptan (uzakyol)) yeterlilik belgesi , stcw belgeleri, goc veya roc yeterlilik belgesi ve gemiadamları sağlık yoklama belgelerine sahip olmak
1 uzakyol birinci zabiti

Erkek olmak
36 yaşından gün almamış olmak
Lisans düzeyinde istenilen yerden mezun olmak
Liman cüzdanı (gemiadamı cüzdanı), gemiadamı (uzakyol birinci zabiti) yeterlilik belgesi, stcw belgeleri, goc veya roc yeterlilik belgesi ve gemiadamları sağlık yoklama belgelerine sahip olmak gerekmektedir.
1 uzakyol başmühendisi / başmakinisti

Erkek olmak
36 yaşından gün almamış olmak
Lisans düzeyinde istenilen yerden mezun olmak
Liman cüzdanı (gemiadamı cüzdanı), gemiadamı (uzakyol başmühendisi / başmakinisti) yeterlilik belgesi , stcw belgeleri ve gemiadamları sağlık yoklama belgelerine sahip olmak gerekmektedir.
1 uzakyol vardiya mühendisi / makinisti

Erkek olmak
36 yaşından gün almamış olmak
Lisans düzeyinde istenilen yerden mezun olmak
Liman cüzdanı (gemiadamı cüzdanı), gemiadamı (uzakyol vardiya mühendisi/makinisti) yeterlilik belgesi, stcw belgeleri ve gemiadamları sağlık yoklama belgelerine sahip olmak gerekmektedir.
Gemi adam iş başvuruları İşkur üstünden nasıl yapılacaktır?
Başvuru yapacak olan insanlar genel müdürlüğün dilediği belgeleri süresi içerisinde hazırlayıp "tcdd İşletmesi genel müdürlüğü İnsan stokları daire başkanlığı hacıbayram mah. Hipodrom cad. No:3 gar/ankara" adresine şahsen gelerek kendileri teslim edeceklerdir. Son başvuru tarihi 21 nisan 2020 olarak belirtilmiştir.

Başvuru esnasında kuruma teslim edilecek belgeler

Nüfus cüzdanı fotokokirlisi,
T.c. Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı (cumhuriyet savcılığı veya edevlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. Adresinden alınacak, adli sicil kaydı olanlar her sicil kaydı ile alakalı mahkeme kararını getirecektir.),
Öğrenim belgesi,
Askerlik durum belgesi, (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir belge),
Liman cüzdanı (gemiadamı cüzdanı),
Gemiadamı yeterlilik belgesi,
Stcw belgeleri,
Gemiadamları sağlık yoklama belgeleri
1 adet fotoğraflı İş talep bilgi formunu (tcdd web sitesinden indirilip doldurululacaktır.) 
Başvuruları kabul edilen insanlar sözlü sınava alınacaklardır. Tüm bu açıklamlar tcdd resmi internet sitesi olan "www.tcdd.gov.tr" de yayımlanacaktır. Sözlü sınavlda başarılı olup istihdam edileceklerde istenecek belgelr de iş ilanında yayımlanmıştır. Bu belgeleri de aynı halde kurumun internet sitesi üstünden inceleyebilirsiniz. 

Tepkiniz nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0